Kdo se na projektu Buddha 108 Ft podílí?

Buddha 108 Ft. je partnerským projektem Lamdon Social Welfare Society (LSWS) a Linhartovy nadace. Linhart Architects zajišťují veškerou projektovou dokumentaci a Tibet Open House přípravu programové náplně centra. Motivací projektu jsou 3 hlavní závazky J. S. Dalajlámy.

Samphel Tsering – Samphel je iniciátor projektu, hlavní stavitel Buddhy 108 Ft. Je to talentovaný umělec, vášnivý kuchař, obdivuhodný malíř, zapálený stavitel a prezident Dharma wing v LSWS Wakha-Mulbekh. Byl menšinovým zástupcem ladacké komunity v místní samosprávě v Kargilu. Věrně zastává zájmy ladacké kultury a následuje a rozvíjí její tradice.

Chhemet Rigzin – Chhemet je hlavní sochař Buddhy 108 Ft. Tento velmi vážený ladacký sochař je synem slavného sochaře Shilpa Guru Nawang Tsering, jehož sochy zdobí téměř všechny kláštery Ladakhu. Nejznámější díla jsou umístěné v klášterech Hemis a Theksi. Studoval tradiční tibetské sochařství a malířství, pracoval jako sochař napříč celou Indií a v posledních 5 letech učí toto umění v Brauschwicku v Německu.